PixelTürk Webstudio
W E B S T U D I O

E-Ticaret Sitesi kurulumu

İşinizi dijitale taşıyalım, e-ticaret sitesi ile sınırları kaldırın.

E-ticaret Sitesi Kurulumu

E-Ticaret Sitesi

Günümüzde birçok ticaret işlemi internet üzerinden dönüyor. Bu nedenle e-ticaret sitesi tasarımı oldukça önemli bir konu haline geliyor. Bulunduğumuz dönemde sayıları epey bir arttığından dolayı sizin e-ticaret sitenizin diğerlerinden öne çıkması gerekiyor. Göz alıcı tasarımlar, kullanım kolaylığı ve daha birçok özellikle arama motorlarında ön sıralara çıkmanız mümkün.

Bir e-ticaret sitesi ile arama motorlarında ön sıralara çıkmak oldukça önemlidir. Her ne kadar fiziki bir ortam olmasa bile burası sizin iş yeriniz niteliğindedir. Görünürlük kazanmanız satışlarınızı arttırmanızla doğru orantılıdır. İşlek bir caddede bulunan mağaza ile ara sokaklardaki mağazalar aynı ölçüde değerlendirilemez. Bu nedenle profesyonel bir tasarımcı ile online ticaret sitenizi tasarlamalı, satışlarınızı arttırmada kritik adımlar atmalısınız.

E-Ticaret Sitesi
Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Bir e-ticaret web sitesi tasarımı, satacağınız ürün veya hizmete göre şekillenmelidir. Örneğin çocuk giyim üzerine bir site açacaksanız daha renkli ögeler kullanabilirsiniz. Ancak makine satışı yapıyorsanız rengarenk tasarımlar hedef kitlenize hitap etmez. Bu ve benzeri unsurlara dikkat ederek tasarım yaptırmalısınız.

 1. E-Ticaret sitesi mobil uyumlu olmalıdır.
 2. Bir e-ticaret sitesinin olmazsa olmazı mobil uyumlu tasarımdır. Responsive tasarım da denilen mobil uyumluluk, müşterilerinize hem bilgisayardan hem de telefondan ulaşmanıza yardımcı olur. Mobil uyumlu olmayan web siteleri telefonlardan girildiğinde gözükmez. Bu durumda da satışlarınız beklediğiniz kadar yükseliş göstermeyebilir.

 3. Sitenize yorum kısmı ekleyin.
 4. Tasarım yaptıracağınız firma profesyonel bir firma ise size bir e-ticaret sitesinde olması gereken tüm detayları analiz ederek raporlar. Ancak sizler de bilgi sahibi olmalısınız ki site tasarımında eksik herhangi bir unsur olmasın. Sitenizde kullanıcı yorumlarını içeren bir kısım bulunmalı. Çünkü birçok kişi kullanıcı yorumlarına bakarak alışveriş yapıyor. Olumlu kullanıcı yorumları satışlarınızda önemli bir artış yapacaktır.

 5. Site içerisinde arama çubuğu bulunmalıdır.
 6. E-ticaret sitesi oldukça düzenli bir görünüme sahip olmalıdır. Hangi ürünün nasıl adlandırıldığına dikkat etmeli, buna göre etiketler eklemelisiniz. Site içerisindeki arama çubuğu da alışveriş deneyimini kolaylaştıran unsurlardan biridir. Satış yapacağınız bir web sitesinde arama çubuğu gibi birçok pratik eklenti bulunmalıdır.

 7. Tasarım, satışınızı yapacağınız ürüne uygun olmalıdır.
 8. Bahsettiğimiz gibi renkler ve tasarım ögeleri satışını yapacağınız ürüne uygun olmazsa hedef kitlenize hitap edemezsiniz. Bu nedenle tasarım için anlaşma yaptığınız firmadan sizlere birkaç örnek göstermesini rica edebilirsiniz.

 9. Siteniz hızlı olmalıdır.
 10. Web sitenizin hızını arttıracak unsurlara önem vermelisiniz. Günümüzde web sitelerindeki bekleme süresi 3 saniyenin üzerine çıktığında birçok kişi ilgili web sitesini terk ediyor. Bu nedenle mümkün olduğunda hızlı çalışan bir web sitesi tasarlatmanız, müşteri kazanmada önemli bir konudur.

  E–Ticaret Sitesi Tasarımı için Kimlerle Anlaşmalıyım?

  Birçok kişi e-ticaret sitesi tasarımı konusunda bilgili olduğunu iddia etse de bu tip sitelerin tasarımları o kadar kolay değil. Açılan bir pencereyi günümüz şartlarında yazılım bilgisi olmayan kişiler bile kolaylıkla oluşturabilir. Ancak, amacınız online satışlar üzerinden para kazanmak ise detaylara önem vermek zorundasınız. Artan web siteleri beraberinde titiz çalışma zorunluluğunu da getirdi. Bu nedenle profesyonel firmalar ile çalışmalı ve web sitenizi yetkin kişilere tasarlatmalısınız.

  Her tür web sitesi tasarımında yaratıcılık oldukça önemli bir konudur. Eğer, benzersiz tasarımlar oluşturulamamışsa müşterilerinizin gözünde bir ayrıcalığınız kalmaz. Bu nedenle tasarım yaptıracağınız firmanın yaratıcı özelliklerine dikkat etmeniz gerekiyor. Referansları inceleyerek geçmiş çalışmalara göz atabilirsiniz.

E-Ticaret Sitesi Kurulumu

E-ticaret sitesi, web site tasarımları arasında en çok dikkat çeken tasarımlardan biridir. Çünkü günümüzde birçok kişi alışveriş için online’a yöneliyor. Bu nedenle kusursuz tasarımlar, pratik kullanım ve eşsiz ürünlerinizle harika bir e-ticaret sitesi oluşturmanız zaruridir.

Pixeltürk olarak bizler, alanında uzman bir ekiple çalıştığımızdan dolayı her yaptığımız tasarımda yepyeni fikirler ortaya çıkartıyoruz. Sizlerin kolayca ürün yükleyebileceği ve güncelleştirmeler yapabileceği kusursuz web siteleri tasarlıyoruz. Tüm bunları yaparken hedef kitlenizi baz alarak kullanım kolaylığını ön planda tutuyor, satışlarınızı arttırmada sizlere destek oluyoruz. Sizler de Pixeltürk ile iletişime geçerek kusursuz bir e-ticaret sitesi tasarlatabilirsiniz. Sizin fikirlerinizi profesyonel ellerle birleştirerek birlikte harika işlere imza atmak için bizimle hemen iletişime geçin!

Aklınızda bir proje mi var?