PixelTürk Webstudio
W E B S T U D I O

Web Tasarım hizmetleri

Web sitesi tasarım hizmetleri

Web Tasarım

Web Tasarım

Günümüzde web siteleri marka, kurum ve benzeri yerlerin bilgisayar ortamındaki vitrinleridir. Şu anda kurumsallaşmak ve büyümek isteyen bir şirket mutlaka bir web sitesine sahip olmalıdır. Çünkü artık insanlar bir ürün satın alacaksa ilk önce web sitelerinden araştırma yapıyorlar, tatmin olurlarsa iletişime geçiyorlar. Bu nedenle web tasarım hem görsel açıdan akılda kalıcı olmalı hem de kullanışlı olmasıyla kullanıcıları memnun etmelidir.

Kim Web Tasarımı
Yapabilir?

Son dönemlerde web sitelerinin çok revaçta olmasından dolayı web tasarım işi yapan kişilerin de sayısı bir hayli arttı. Ancak, her işi ehline bırakmak çok daha doğrudur. Bu nedenle web tasarımı da profesyonellere bırakılmalıdır. Bir kurumun, şirketin veya bir şahsın web sitesi hedef kitlesine en iyi şekilde aktarılması gerekir. Yaratıcı kişiler daha akılda kalıcı renkler ve tasarımlar ortaya çıkartabildiği için oldukça basic bir tasarımla bile harikalar yaratabilirler. Ayrıca kullanım açısından da rahat olmalıdır. Komplike tasarımlı bir web sitesi, kullanıcıları yorar. Bu nedenle tasarım açısından yetenekli, tecrübeli ve web tasarım konusunda yenilikçi kişiler web tasarım işiyle uğraşabilirler.

Bir web sitesi tasarlatmak istiyorsanız kişilerle veya şirketlerle iletişime geçebilirsiniz. Bu işlem karşılıklı iletişimin kuvvetli olmasıyla çok daha iyi bir hal alacaktır. Çünkü, istekleriniz ve gelişmeler için sürekli irtibat halinde olmalısınız. Bu nedenle kurumsal bir firma ile iletişime geçilmelidir. Kurumsal firmalar ile daha rahat iletişim kurabilir, işinizi güvence altına alabilirsiniz.

Web Tasarım Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Web tasarım günümüzde popülerliği artan bir konu olmasına rağmen hafife alınacak bir husus değildir. Bu nedenle bir tasarım ajansı seçerken aşağıdaki hususlara dikkat ederseniz alacağınız hizmetten çok daha memnun kalırsınız.

  1. Kurumsal firmaları tercih etmelisiniz
  2. Kurumsal firmaların diğer bu işi yapanlardan en önemli farkı tasarım öncesinde ve sonrasında sizlere destek sağlayabilecek olmasıdır. İşlem tamamlandıktan sonra oluşan sorunlar karşısında iletişim kuramazsanız yeniden bir tasarımcı bulmanız gerekecek. Dolayısıyla da hem emeğinizi hem de bütçenizi zedeleyebilirsiniz.

  3. Referansları inceleyin
  4. Bir web tasarım ajansının gelecekteki işlerde oluşabilecek başarısı referanslarından belli olur. Bir kıyafet almadan önce bile kullanıcı yorumlarını incelediğimiz gibi web sitesi tasarlatırken de ani kararlar vermemeliyiz. Referanslara tasarlanan web sitelerini inceleyerek karar verin.

  5. Yaratıcılığı ön planda tutun
  6. Referansların web sitelerini dolaşırken tekrara düşülüp düşülmediğini dikkatli bir şekilde inceleyin. Belirli bir çizgiden mi devam ediliyor yoksa yeniliklere açık bir ajans mı olduğuna karar verin. Bu sayede kafanızdaki web site tasarımını kusursuz bir şekilde yaptırmanız mümkün.

  7. Teknik destek hizmeti almalısınız
  8. Her ne kadar bir web sitesi kusursuz bir şekilde tasarlanmış olsa bile gözden kaçan bazı durumlar karşısında teknik sorunlarla karşılaşmanız mümkün. Web tasarımlarının %70’i teknik destek eksikliğinden dolayı müşteri memnuniyetini yakalayamıyor. Projenizin başından sonuna kadar bilgi alabileceğiniz, iş tesliminden sonra bile teknik konularınızla ilgilenecek bir ajansla çalışmalısınız.

  9. Fiyat standartları uygun olmalıdır
  10. Ucuz web tasarım ajansları sizlere beklediğiniz desteği sağlayamazlar. Teknik destek ve kurumsallık açısından eksik kalırlar. Kısa vadede ekonomik bir iş yapmak isterken orta ve uzun vadede hem maddi hem de zaman kayıpları yaşayabilirsiniz. Bu nedenle piyasa standartlarının çok altında veya çok üstünde olan kişilerle çalışmanız tavsiye edilmez.

Web Tasarım Fiyatları Neye Göre Belirleniyor?

Web tasarım fiyatlarını etkileyen birçok nokta vardır. İstediğiniz web stili, boyutu, amacı, SEO çalışmaları, mobil uyumlu olması ve daha birçok özellik fiyat üzerinde etkilidir. Bu nedenle web tasarım fiyatları konusunda net bir fiyat vermek mümkün değildir.

Geniş referans ağımız ve tecrübeli ekibimiz sayesinde web tasarım konusunda çığır açmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her biri alanında uzman kişilerden oluşan kadromuz ile hayallerinizdeki web sitesini gerçeğe dönüştürebiliriz. Güvenlik açısından sorunsuz oluşumuz, kesintisiz teknik desteğimiz ve yaratıcı tasarımlarımızla hedef kitlenizi etkiniz altına alabilirsiniz. Bu sayede ürün veya hizmet satışlarınızda gelirinizi arttırabilirsiniz. Tanınırlık kazanma hususunda bir web sitesi tasarlattıysanız tasarımlarımızla akılda kalıcılığınızı arttırırsınız. Siz de Pixeltürk ile çalışarak muhteşem web sitesi tasarımlarına sahip olabilirsiniz.

Aklınızda bir proje mi var?