PixelTürk Webstudio
W E B S T U D I O

Google Ads Reklamları

Google Ads Reklam Yönetimi

Google Ads

Markanızı ön plana çıkartmanın en önemli yolu Google reklamlarıdır. Google ile yapacağınız iş ortaklığı sayesinde reklam verebilir, hedef kitlenize daha kolay ulaşabilirsiniz. Bunun için markanızı en iyi temsil edecek şekilde reklam düzenlemeli, ardından işe koyulmalısınız. Günümüzde 1 milyondan fazla kullanıcısı bulunan Google Ads içerisinde ön plana çıkmak için profesyonel şekilde markanızı tanıtmanız gerekiyor.

Neden Google’a Reklam Verilmeli?

Google’a reklam vermenizin en önemli sebebi, markanızı tanıtmak ve satışlarınızı arttırmaktır. Ayrıca bu tanıtımı yaparken Google sayesinde reklamlara ayırdığınız bütçeyi görebilir, bu bütçe karşısında nasıl karlar elde ettiğinizi hesaplayabilirsiniz.

Bir yılda Google’da ortalama olarak 170 milyarın üzerinde arama yapılıyor. Vereceğiniz reklam 2 milyondan fazla web sitesi ve uygulamada görüntülenebilir. Ayrıca yapılan araştırmalara göre bir markanın satışlarının %65’i Google’daki reklamlara tıklanarak gerçekleşiyor. Bu nedenle Google reklamları vermek sizleri dünyanın her yerinden kullanıcılara ulaştıracaktır. Covid – 19 salgını ile birlikte reklamlardan satışlar bahsedilen oranların çok daha üzerine çıktı. Çünkü birçok kişi evden çıkamadığı için online alışveriş kültürü yayılma gösterdi. Sizler de bu kervana dahil olarak online mağazanızda harika satışlar yapabilirsiniz.

Google’a Reklam Vermenin Maliyeti Nedir?

Google reklamları, ücret konusunda işletmelere büyük kolaylıklar sağlıyor. Bu reklam maliyetinin belirli bir ücreti yok. Kendi bütçeniz kadar reklam verebilirsiniz. Google üzerinde reklam verdiğinizde sadece tıklayan kullanıcılar üzerinden maliyetlendiriliyorsunuz. Eğer hiç tıklama almazsanız hiçbir ücret ödemenize de gerek yok.

Google’a Reklam Vermek için Ne Yapmalıyım?

Google’a reklam vermek için yapmanız gereken ilk şey Google Ads hesabı oluşturmalısınız. Bu konuda sizlere reklam için çalıştığınız firma eşlik edecek ve gerekli briefleri verecektir. Ardından anahtar kelime belirlemeniz gerekiyor. Anahtar kelimeler hangi konuda reklam veriyorsanız onunla alakalı arama sonuçlarında gözükmenizi sağlayacaktır. Reklam vereceğiniz anahtar kelimeler üzerinden hedef kitlenize daha kolay ulaşmanız mümkün.

Reklam metni oluşturma ve kampanya kurgusu belirleme konusunda Google reklamları için çalışacağınız firmadan destek alabilirsiniz. Bu sayede hedef kitlenizin ihtiyaçlarını çok daha iyi analiz etme özelliğine sahip olacaksınız. Bunun yanında reklam uzantıları eklemelisiniz. Biraz daha teknik bir durum olduğundan dolayı güvenebileceğiniz firmadan fikir almalısınız.

Google Reklamlar Konusunda Kimlerle Çalışmalıyım?

Google reklamlar, işletmenizin satışlarını arttıracak en önemli hususların başında geliyor. Bu nedenle alanında uzman ve tecrübeli bir ekibi olan firma ile çalışmalısınız. Hedef kitlenize uygun bir şekilde reklam kurgusu yapmalı, kitlenizi etkileyebilmelisiniz. Google için reklam düzenleme tek başınıza yapacağınız bir konu değildir. Her ne kadar Google bu konuda size yol gösteriyor olsa da bazı teknik detaylardan dolayı profesyonel bir yardım almanız sizin için iyi olacaktır. Yanlış bir tanıtım yapmanız firmanızı da yanlış tanıtmanıza neden olacak ve satışlarınıza olumlu hiçbir katkısı olmayacaktır.

Google reklamlar, günümüzde birçok online mağazanın kendisini tanıtmak için başvurduğu yolların başında yer alıyor. Bu nedenle, bu reklam verenlerin içinden ön plana çıkmalısınız. Reklam işiyle uğraşan tecrübeli firmalar, bu konuda tecrübeli olduğundan dolayı iyi bir analiz yapma yeteneğine de sahiptir. Google’ın reklamlar konusunda neyi sevip sevmediğini ölçebilir, sizlere yol gösterebilirler. Bu sayede reklamlarınız daha çok tıklanma alırken satışlarınız da aynı oranda artar.

Aklınızda bir proje mi var?