PixelTürk Webstudio
W E B S T U D I O

Kurumsal Web Tasarım

İşletmeniz için kurumsal web sitesi tasarımı

Kurumsal Web Tasarım

Kurumsal Web Tasarım

Çağımızda en önemli reklam, web siteleridir. Bir web sitesi ne kadar iyi tasarlanır, firmayı iyi bir şekilde yansıtırsa sektördeki yeri de aynı oranla büyür. Yapılan işlere tutulan bir ayna olarak firmanın kurumsal kimliği yansıtılabilir. Bu yüzden, kurumsal bir firmayı temsil edecek olan web sitesi tasarlanırken firmanın kurumsal kimliği göz önüne alınmalıdır.

Kurumsal Web Tasarımı için
Hangi Konulara Dikkat Edilmelidir?

Kurumsal web sitelerinin amacı, firmaların kurumsal kimliklerini en iyi şekilde yansıtmaktır. Temada kullanılan renkler ve yazı puntosu bile kurumsallık açısından önemlidir. Çünkü, rengarenk tasarımlar kurumsallıktan uzaktadır. Bunun yerine sade renkler ve tasarımlar kurumsal firmalar için daha iyi seçenekler olacaktır. Tasarım için ajansınıza hayallerinizdeki web sitesini anlattığınız takdirde firmalar hedef kitlenin ihtiyaçlarını analiz ederler. Ardından da dizayn aşamasına geçilir.

Bir diğer önemli konu ise, web sitesinde aktarılmak istenilen direkt olarak aktarılmalıdır. Karmaşık web siteleri kurumsal kimliği tam anlamıyla yansıtamaz. Bu nedenle sadelik ön planda tutulmalıdır. Ayrıca web sitesinde pratiklik ön planda olmalı, hız konusunda eksiklik olmamalıdır. Çünkü kurumsal web sitesindeki her sayfa çok önemlidir. Site içerisindeki her alanda sizden bir imza olacağından dolayı web sitesindeki dolaşım esnasında hız konusunda bir aksaklık yaşanmamalıdır. Herhangi bir aksaklık imajı olumsuz etkileyebilir.

Hedef Kitlenin Dikkatini Çekmek için Kurumsal Web Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Hazırlanan web sitesinin hizmet ettiği kitlenin dikkati çekilmediği takdirde yapılan tüm çalışmalar boşa gider. Bu nedenle yapmanız gereken ilk iş, hedef kitleye uygun bir web tasarım yaptırmaktır. Hızlı olması gerekir. Yavaş web sitelerinde hedef kitlenin önemli bir kısmını kaybedebilirsiniz. Mümkün olduğu kadar akıcı bir tasarım yapılmalıdır.

Hedef kitle kurumsal web tasarımı için en önemli belirleyicidir. Örneğin bir çocuk giyim firmasının hedef kitlesi çocuklar ve aileleri olduğundan dolayı daha renkli tasarımlar yapılabilir. Ancak bir inşaat firması için tasarlanan web sitesinde cıvıl cıvıl figürler kullanılırsa bu durum hedef kitleye hitap etmez. Hedef kitle analizi çok önemlidir.

Kurumsal web tasarımı için bir diğer önemli konu ise mobil uyumlu olmasıdır. Mobil uyumlu (responsive tasarım) web siteleri, kullanıcılar tarafından artı puan alır. Çünkü, telefonlar her daim elimizde olan cihazlar olduğu için çoğu araştırmalar mobil üzerinden yapılır. Arama motorları, mobil cihazlardaki arama sonuçlarını göstermeden önce responsive olup olmadığına bakarlar. Eğer kurumsal web sitesi mobil uyumlu değilse telefonlardaki arama sonuçlarında gösterilmezler. Bu durumda da hedef kitlenizin size ulaşmasının önünde büyük bir engel oluşur.

Kurumsal Web Tasarım Ajansı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Kurumsal web siteleri diğerlerine nazaran çok daha ince çalışma isteyen sitelerdendir. Çünkü, firmanın geleceği ve hedef kitlenin müşterilere dönüşme olasılıkları web sitelerinden geçer. Bu nedenle çalışacağınız ajansları seçmeden önce referanslarını inceleyin. Daha önce hangi kurumsal firmalar ile çalışıldığına bakarak tasarımlar, hız ve diğer hususlar hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Gün geçtikçe web siteleri çoğalıyor. Eğer halen daha kurumsal firmanız için bir web siteniz yoksa hemen harekete geçmelisiniz. Çalışacağınız ajans söz verilen tarihte işi teslim etmeli ve sizlerin de bir an önce işe koyulması sağlanmalıdır. Çalışma etiği anlamında titiz davranmayan ajanslardan muhteşem işler beklememelisiniz.

Kurumsal web tasarımı benzersiz olmalıdır. Akla gelen ilk fikri hayata geçirmek yerine tasarım üzerine çalışılmalı ve daha önce ortaya çıkartılmamış bir web sitesi hazırlanmalıdır. Böylelikle kurumsal firmanız için benzersiz tasarımlarla dikkatleri firmanızın üzerine çekebilirsiniz.

Pixeltürk olarak bizler, alanında uzman geniş bir ekip ile çalışıyoruz. Web sitelerinin tasarımlarını yaptığımız birçok kurumsal firmadan aldığımız geri dönüşler sayesinde yaratıcılığımızı daha da ön plana koyuyor, mümkün olan en kısa sürede web sitesinin kullanıma açılmasını sağlıyoruz. Böylelikle kendi hedef kitlenize bir an önce ulaşmanıza yardımcı oluyoruz. İyi tasarlanmış kurumsal bir web sitesi, firmanız için yeni müşteriler kazandırır. Ayrıca bulunduğunuz sektörde çok daha iyi bir imaj çizmenize yardımcı olur. Sizler de kurumsal web sitesi tasarımlarınızda bizi tercih ederek kusursuz web tasarımlarına sahip olabilirsiniz.

Aklınızda bir proje mi var?