PixelTürk Webstudio
W E B S T U D I O

Ödeme Sistemleri

Ödeme ve tahsilat sistemleri

Ödeme Sistemleri

Günümüzde internet ile yapılabilecek şeyler muhteşem bir başarıya ulaştı. Hemen hemen herkes fiziki olarak bir iş halletmek yerine internet üzerinden tüm işlerini pratik bir şekilde halletmeyi tercih ediyor. Ödeme işlemleri de online olarak halledilebilen işlerin başında yer alıyor. Bu işlemler sayesinde bilgisayarlar üzerinden ödeme gerçekleşiyor ve birçok kişi ekstra vakit kaybetmeden ödemelerini rahatlıkla yapabiliyorlar.

Ödeme Sistemleri
Nasıl Çalışır?

Online ödeme yazılımı oluşturulabilmesi için öncelikli olarak adınıza bir web sitesi açılması gerekiyor. Bu web sitesine ürünler veya hizmetler eklenerek fiyatları belirlenir. Buradaki en önemli husus, online ödeme sistemleri için ürün veya hizmet eklemenin bir koşul olmamasıdır. Dilerseniz online ödeme sistemleri kullanıp ürün ve hizmetlerinizi offline tutabilirsiniz. Yazılıma karar verdiğinizde bankanız veya diğer online ödeme altyapınız ile iletişime geçmelisiniz. Ardından web sitenizden satış yapmaya ve tahsilat almaya başlayabilirsiniz. Bu web sitesinin düzenlenmesi, ödeme sisteminin web sitenize entegre edilmesi gibi işlemler ise online ödeme yazılımı kapsamında değerlendirilebilir.

Online Ödeme Sistemi Hangi Avantajları Sağlar?

Web sitenizden bir ürün veya hizmet satışı yapmak istiyorsanız online ödeme yazılımlarına ihtiyaç duyarsınız. Aslında sizin Pazar yeriniz online ortamlar olur. Bu nedenle nasıl ki fiziki bir dükkana yatırım yapılıyorsa online alışveriş mağazanıza da aynı şekilde maddi manevi yatırım yapmalısınız. Bu sayede geri dönüşlerini alabilir, online ödeme sistemlerinin avantajlarından faydalanabilirsiniz.

 1. Web sitesi üzerinden ödeme alma
 2. Mevcut web sitelerinizden kredi kartıyla ödeme alma imkanı kazanırsınız. Bu sayede online mağazanızdan daha çok gelir elde etme şansını yakalarsınız.

 3. Güvenilir altyapı
 4. Web siteniz üzerinden alışveriş yapan kişilerin ilk beklentisi güvenilir bir altyapı sağlamanızdır. Bu durumun banka veya ödeme araçları ile bir ilgisi yok. Online ödeme yazılımı ne kadar iyiyse kötü niyetli kişiler web sitenize bir o kadar zor ulaşır. Bu sayede müşterileriniz güvenle alışveriş yapabilir, sizler de buradan kar elde edebilirsiniz.

 5. Sadık müşteriler edinme
 6. Online ödeme yazılımlarını web sitelerinize entegre ettirirken üyelik / abonelik sistemleri de oluşturabilirsiniz. Bu sayede kişilerin markanıza abone veya üye olmasını sağlarsınız. Çeşitli kampanyalar düzenleyerek ürünlerinizin satışlarınızı hızlandırmada kullanabilirsiniz. Cep telefonu veya mail adresi gibi iletişim adreslerini alarak düzenli aralıklarla kendinizi hatırlatabilirsiniz. Böylelikle orta vadede birçok kişiye ulaşma imkanı yakalarsınız ve reklam maliyetleriniz düşer.

 7. Raporlama imkanı
 8. Online ödeme yazılımları sizlere ödemelerinizi raporlama imkanı sunar. Her şey bilgisayar kontrolünde belgelenmiş olduğundan dolayı gelirinizi net bir şekilde görebilirsiniz. Böylelikle kolayca kar zarar ilişkisi yaparsınız.

 9. Dünyanın her yerinden müşteriler edinme
 10. Çağımızın dijitale dönüşündeki en büyük avantajlardan biri kesinlikle dünyanın bir diğer ucuna bile ulaşabiliyor olmamızdır. Online ödeme yazılımı da sizlere bu konuda önemli bir kapı açıyor. Yalnızca yerel pazardan değil, başka ülkelerden de sipariş alarak işletmenizi büyütebilirsiniz. Özellikle bir ürün satışı değil kurs ve benzeri hizmet satışı yapan web siteleri mutlaka dünyaya açılmalıdır.

 11. Hızlı
 12. Online ödemeler oldukça hızlı bir şekilde ilerliyor. Özellikle kayıtlı kartlar bölümünden alışveriş yaptığınızda yalnızca birkaç saniye içerisinde ödemenizi tamamlayabilmiş oluyorsunuz. Web sitesi sahibinin tahsilat alması da yine aynı hızda gerçekleşiyor. Böylelikle karşılıklı para alışverişi oldukça hızlı bir şekilde tamamlanabiliyor.

PixelTürk ile Online Ödeme Sistemine Geçin

Her gün daha da dijitalleşen bir dünyaya uyanıyoruz. Eskiden yaptığımız fiziki tüm eylemleri artık tek bir tıkla halletmemiz mümkün. Özellikle Covid – 19 virüsüyle daha da ön plana çıkan temassız kavramı, web sitelerinin revaçta olmasına yardımcı oldu. Kimse dışarı çıkamıyorken tüm dünyayı parmaklarımızın kontrolünde hissetmek hepimize güç kattı. Bu bağlamda online ödeme yazılımları da ayrıca bir önem kazandı. İnternet ortamına güveni olmayan kişiler bile bu sektöre yöneldiler ve şu anda bu konforu devam ettiriyorlar. Sizler de markanızı büyütmek ile uğraşıyorsanız mutlaka ilk düşünmeniz gereken konu online ödeme yazılımıdır. Müşterileriniz bu konfor alanlarında aynı zamanda güvende hissetmek isterler. Ödeme yaptıkları mağazadan geri dönüş alabilmeyi ve paralarının heba olmaması ilk beklentiler arasındadır. Bu nedenle markanız için güvenli bir ödeme alt yapısı kurmanız gerekiyor. Pixeltürk ile çalışarak güvenilir, hızlı ve sorunsuz ödeme çözümlerine sahip olabilirsiniz. Bu sayede müşteri kitlenizi arttırarak satışlarınızı yukarıya taşımanız mümkün. Hemen bizimle iletişime geçerek kısa bir süre içerisinde online ödeme alt yapısı oluşturabilirsiniz.

Aklınızda bir proje mi var?