PixelTürk Webstudio
W E B S T U D I O

SEO Arama Motoru Optimizasyonu

Google SEO arama motoru optimizasyonu

SEO

Bir web sitesinin arama motorlarında ön plana çıkmasını sağlayan en önemli kriter SEO’dur. Arama motorları optimizasyonu olarak da adlandırılan SEO, daha fazla kullanıcının size ulaşmasını sağlayan dijital pazarlama stratejisidir.

SEO ile Ön Plana Çıkmak için Ne Yapılmalıdır?

Markanızın özellikle Google üzerinde ön plana çıkması için yapabileceğiniz en önemli hareket arama motoru optimizasyonudur. Bunun için site içerisinde profesyonel bir optimizasyon yapılması gerekiyor. Ayrıca site dışı çalışmalarla da web sitenizin trafiğini arttırmanız mümkün.

SEO çalışmaları site içi ve site dışı olmak üzere ikiye ayrılıyor. Site içi SEO, genellikle daha teknik konulardan oluşur. Web site tasarımı ve yazılımı yapılırken eklenilen özellikler sayesinde profesyonel markalaşma süreci başlar.

Site İçi SEO Nedir?

Site içi SEO, web sitenizi ön plana çıkartmak için yapılan teknik müdahalelerdir. Bunun için öncelikli olarak sitenizin hızını düşüren unsurlardan kurtulmanız gerekiyor. Çünkü sitenin yüklenme hızı SEO’ya doğrudan etkilidir. Sitenin hızını arttırarak site içi SEO’ya katkıda bulunabilirsiniz.

Site içi SEO’da en önemli unsur, web sitesinin içerikleridir. Sayfa başlık ve alt başlıklarını doğru bir şekilde düzenlerseniz sayfanızın ne ile ilgili olduğunu daha iyi bir şekilde anlatabilirsiniz. H1, H2 gibi başlık tiplerini bilen, doğru anahtar kelimeleri belirleyebilen içerik yazarları ile çalışmalısınız.

Meta açıklamalarınızı da doğru bir şekilde kurgulamanız gerekiyor. Ayrıca, URL yapılarınız anlamlı ve okunabilir kelimelerden oluşmalı. Görsel optimizasyon, site içi bağlantı linkleri, anahtar kelime kullanımı ve sitenin güncel tutulması site içi SEO için önemli kriterlerdir.

Site Dışı SEO Nedir?

Site dışı SEO, web sitenizi dış kaynaklar üzerinden de tanıtmayı içeriyor. Web sitenizi başka kaynaklarda da tavsiye ve referans bağlantıları ile tanıtma imkanı yakalayabilirsiniz. Bu sayede farklı web sitelerinden de trafik yakalayabilirsiniz. Bunun için doğal bağlantılar kullanılabilir. Yani web siteleri, belirli bir konudan bahsederken sizlere link verebilir. Linkler her zaman doğal olmak zorunda değil. Trafiği yüksek olan web sitelerine belirli ücretler karşılığında web sitenizi tanıtmalarını isteyebilirsiniz.

Neden Profesyonel SEO Hizmeti Veren Bir Firma ile Çalışmalıyım?

Profesyonel SEO hizmeti veren firmalar, web sitenizi daha yüksek arama hacimlerine ulaştırmak ve rekabeti arttırmak için optimize ederler. Doğru anahtar kelime analizleri ve stratejik hamleler sayesinde markanızın görünürlüğü artarken satışlarınız da aynı oranda yükselir. Kısacası büyümeye öncülük ederler.

Profesyonel SEO hizmeti veren firmalar bu işle ilgilenen birçok uzmanla çalışır. Bu sayede her türlü analizi yapma potansiyelleri bulunur. Hedef kitlenizi en iyi şekilde analiz ederek hangi anahtar kelimelerin sizi ön plana çıkartacağına karar verebilirler. Sitenizi hem içten hem de dıştan besleyerek organik bir trafik yaratmanıza yardımcı olurlar. Uygun SEO stratejileriyle sizlere maddi kazanç olarak geri dönen muhteşem bir müşteri portföyü oluşturulabilir. Bu nedenle SEO konusunda hizmet veren bir firma ile çalışmalı, web sitenizi arama motorlarında ön sıralara taşımalısınız.

Aklınızda bir proje mi var?