PixelTürk Webstudio
W E B S T U D I O

Online Tahsilat Sistemleri

Ödemeleriniz online olarak alın, müşterilerinize ve kendinize kolaylık sağlayın!

Online Tahsilat Sistemi

Tahsilat Sistemleri

Çağımızın en büyük alışveriş merkezleri internet üzerinde bulunuyor. Geçmişte birçok kişi fiziki olarak mağaza dolaşıp hizmetleri veya ürünleri bu şekilde satın alıyorlardı. Ancak, şimdilerde internet üzerinden kolay bir şekilde birçok mağazayı dolaşıp alışveriş yapmanız mümkün. Müşteriler bu kolay ortamlarda en çok güvenlik konusuna dikkat ediyorlar. Bu nedenle tahsilat sistemleri müşteri güveni kazanmak için önem kazanıyor. Profesyonel şekilde düzenlenen tahsilat sistemleri sayesinde e – ticaret sitenizde satışlarınızı katlayabilirsiniz.

Tahsilat Sistemi
Nedir?

Online tahsilat veya e – tahsilat sistemleri, firmaların alacaklı olduğu müşteriler, bayiler ya da alt bayilerinden alacaklarını tahsil etmelerine yarayan ödeme alma yöntemidir. Bu ödeme alma şekli birçok şekilde olabilir. Kredi kartı, sanal kredi kartı ya da banka kartları aracılığıyla tahsilat sistemleri devreye girebilir.

Tahsilat Sistemlerinin Avantajları Nelerdir?

Bahsettiğimiz gibi günümüzde birçok kişi online ödeme yöntemlerini kullanıyor. Bu nedenle tahsilat sistemleri de oldukça revaçta. Bunun yanında sağladığı avantajlar da kişileri online tahsilat yöntemlerini kullanmaya sevk ediyor. Bu sistemin en önemli avantajlarından biri hızlı olmasıdır. Saniyeler içerisinde ödeme karşı tarafa geçer. Ayrıca, kişiler istedikleri her yerden ödeme yapma şansına sahiptir. Geçmişte olduğu gibi tüm bankaları gezerek hem fiziki olarak yorulmazsınız hem de zamanınızdan kaybetmezsiniz. Tüm bunların yanında online tahsilat sistemleri hakkında birçok kişi güvenlik konusunda tereddüt yaşıyor. Fakat tahsilat sistemleri bankaların özel online güvenlik sistemleri ve SSL sertifikası tarafından yedi gün yirmi dört saat korunuyor. Bu durumda da güvenli, hızlı ve her yerden ödeme alınmasına imkan tanıyan bir sistem ortaya çıkıyor.

Tahsilat Sistemleri Nasıl Çalışır?

Tahsilat sistemlerinin hedef kitlesi firmanıza ödeme yapmak isteyenlerdir. Müşterileriniz veya bayileriniz için özel bir tahsilat sayfası oluşturulur. Bu sayfa üzerinde özel kullanıcı adı ve şifre oluşturulabilir. Kendilerine özel tanımlanmış şifre ve kullanıcı adlarıyla sisteme girdiklerinde otomatik tanıma devreye girecektir. Ödeme yapılması istenilen tutar ve kart bilgileri ilgili ekrana girilir. Bu işlemler SSL korumalı olarak gerçekleştiğinden dolayı güvenlidir. Tüm bunların yanında sisteme ekstra güvenlik eklemek için iki faktörlü kimlik doğrulama özelliğini getirebilir, SMS aracılığıyla da kullanıcı girişlerini güvence altına alabilirsiniz.

Neden Online Tahsilat Sistemi Tercih Etmeliyim?

Sitenize online tahsilat sistemi entegre ettiğiniz takdirde ödeme konusundaki birçok bahane ortadan kalkmış olur. Çünkü istenilen her an, her yerden ödeme yapılabilme kolaylığı sağlanır. Dilerseniz kendi cazip fırsatlarınızı da ekleyerek ödeme konusunda teşvikler sağlayabilirsiniz.

Online tahsilat sistemi tercih ettiğiniz takdirde müşterilerinize ve bayilerinize yeni bir ödeme kanalı açmış bulunursunuz. Bu sayede birçok yoldan ödeme alma imkanı yaratmış olursunuz.

Sadık müşteriler kazanma imkanı yakalarsınız. Çünkü, tahsilatlarla alakalı güncel duyuruları paylaşmak ve kampanyaları tanımlayabilmek için birçok iletişim adresine ihtiyacınız olacak. Bu sayede kendinizi daha kolay hatırlatma imkanı bulabilirsiniz.

Online tahsilat sistemleri birçok teferruatı ortadan kaldırır. Kullanıcıların kolayca kullanabileceği ara yüzler sayesinde yalnızca birkaç tıkla özelleştirmeler yapabilirsiniz. Ayrıca bu sistemler yöneticileri için de kullanıcı dostudur. Çünkü yazılım ve diğer teknik bilgileri bilmeseniz bile kolayca sisteme entegrasyonlar yapabilirsiniz. Tüm bunları yaparken raporlamalarınızı da online olarak gerçekleştirebilir, tahsilatlarınızı kontrol altında tutabilirsiniz.

Online Tahsilat Sistemleri Kimlere Yaptırılabilir?

Hem müşterilerinizin hem de bayilerinizin ödeme konusunda güvenini kazanmak ve kendinizin de mağdur olmaması için online tahsilat sistemlerini alanında uzman firmalara yaptırmanız gerekiyor. Bu sayede olası siber saldırıların önüne geçebilir, güvenlik açısından kusursuz bir ortam sunabilirsiniz. Bunun yanında kolay bir ara yüz için teknik anlamda bilgili bir firma ile çalışmalısınız. Her ne kadar sistem kolay bir biçimde çalışsa da kullanıcılar rahatça kullanamadıktan sonra bir işe yaramayacaktır. Bu nedenle pratik kullanım özelliklerine sahip bir sayfa tasarlatmanız gerekir.

Pixeltürk olarak bizler, geniş tecrübemiz sayesinde sizlere tahsilat sistemleri konusunda kusursuz bir hizmet veriyoruz. Alanında uzman ekibimiz sayesinde hiçbir sorun yaşamadan ödemelerinizi alabilir, kolayca raporlar oluşturabilirsiniz. Köklü bir kuruluş olmamızdan kaynaklı olarak her zaman teknik destek almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizinle ilgilenen ekip arkadaşımız kusursuz bir destek vererek sorunlarınızı çözüme kavuşturacaktır. Hemen bizimle iletişime geçerek web siteniz için tahsilat sistemleri oluşturabilirsiniz.

Aklınızda bir proje mi var?