PixelTürk Webstudio
W E B S T U D I O

Yazılım Geliştirme

Web yazılım geliştirme

Yazılım Geliştirme

Her sektörün kendine has yazılım ihtiyaçlarına her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Yeni gelen her bir özellikle birlikte yazılımların yeniden oluşturulması hem maddi anlamda hem de zaman açısından büyük kayıplara neden olabilir. Bu nedenle var olan yazılımların geliştirilerek yeni özelliklere uyarlanması için yazılım geliştirme konusu büyük önem taşıyor. Daha düşük maliyetler ve kısa zaman içerisinde eklenecek birkaç özellik sayesinde şirketinizle birlikte teknolojinin getirdiği yenilikleri yakından takip edebilirsiniz.

Yazılım Geliştirme
Aşamaları Nelerdir?

Yazılım geliştirme konusu bazı aşamaları içerir.

 1. Gerekli yazılımların tanımlanması
 2. Yazılım geliştirme çoğunlukla var olan bir yazılımın üzerine yeni özellikler ekleme işlemidir. Bu nedenle başta var olan yazılımın iyice bir anlaşılması gerekiyor. Aksi takdirde gereken yeni özelliklerin tespit edilmesi mümkün değil. Yazılım iyice anlaşıldıktan sonra gerekli diğer yazılımlar için işe girişilir. Ara yüze eklenilmesi istenilen özellikler için yeni kodlar yazılır.

 3. Yazılım ihtiyaçlarının analizi
 4. Bu kısım bilgilendirmeyi de içerisinde barındırıyor. Yazılım işi ne kadar sürede bitecek, fiyatı ne olacak ve bittiğinde hangi özellikler eklenecek gibi birçok konu yazılım sahibine iletilir.

 5. Yazılım tasarımı
 6. Ara yüz tasarımı bu aşamada yazılım sahibi ile konuşulur. Kullanıcıların en çok hangi özelliği istediği hususunda bilgilendirme yapılır. Ayrıca bu özelliğin yazılım üzerinde nasıl kullanılacağı da belirlenir.

 7. Programla
 8. Yazılım geliştirme için yazılım uzmanının belirlediği şekilde programlama yapılır. Ardından eski yazılıma yenileri entegre edilir.

 9. Test Etme
 10. Birleştirilen eski ve yeni yazılımların çalışıp çalışmadığının kontrol edilmesi için test etme aşamasına geçilir. Burada kullanıcıların göreceği her türlü özellik denenir. Böylelikle kullanım aşamasında oluşabilecek her türlü sorun önceden tespit edilmiş olur. Her şey tamamlandıktan sonra kullanım aşamasına geçilebilir.

Hangi Sektörler Yazılım Geliştirme Çözümlerinden Faydalanabilir?

Yazılım geliştirme çözümleri, her sektöre uyarlanabilir olma özelliğiyle dikkat çekiyor. Bu nedenle sektör ayrımı yapılmaksızın şirket içerisinde var olan yazılımlarına yeni özellikler ekletmek isteyenler için maddi anlamda yük olmadan kısa zaman içerisinde çözüme kavuşturulan bir yoldur. Aşağıdaki sorunlarla karşılaşan her sektör yazılım geliştirmeden yararlanır.

 • Web sitenizin veya aplikasyonlarınızın verdiğiniz hizmeti yansıtmada yetersiz kaldığını düşünüyorsanız,
 • Şirket içerisinde çalışanlar arasında kullanılan uygulamaların sistem ihtiyaçlarını karşılamadığını düşünüyorsanız,
 • Uygun fiyatlarla çağın getirdiği yazılım yeniliklerini yakalamak istiyorsanız yazılım geliştirme çözümlerinden faydalanabilirsiniz.

Yazılım Geliştirme Uzmanı Kimdir?

Her iş uzmanlar tarafından yapıldığında kalitesini gösterir. Bu nedenle, yazılım geliştirme konusunda bir yardım almak istiyorsanız bunu uzmanlara yaptırmanız önerilir. Ayrıca kurumsal bir şirket ile çalıştığınızda alanında en uzman kişiler tarafından geliştirmeniz yaptırılır. Böylelikle siber saldırılardan uzak ve şirket içi çözümlerinizde size en iyi şekilde hizmet edecek uygulamalar kazanabilirsiniz.

Yazılım geliştirme uzmanları, üniversitelerin bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği veya bilişim programlarından sertifikalı kişilerdir. Böylelikle programların bizim göremediğimiz arka yüzünü görebilir, daha iyi kullanım deneyimleri için geliştirmeler yapabilirsiniz.

Şimdiye kadar yaptığımız birçok işte her zaman kullanıcı deneyimlerini ön planda tuttuk. Yoğun kitlelere hizmet veren birçok kuruluşun ihtiyacını karşıladık. Böylelikle geniş bir referans kitlesi oluşturmayı başardık. Yaptığımız her bir iş çağın getirdiği son özelliklerden yararlanılarak oluşturuluyor. Ancak, hızlı gelişen teknoloji ve fikirler en yeni tasarımları bile eskitebiliyor. Bu nedenle çalıştığımız birçok firmaya düzenli aralıklarla yazılım geliştirme çözümleri sunuyoruz. Böylelikle her daim yeni kalan uygulamalara imzamızı atabiliyoruz. Örneğin, üniversitelerin öğrenci giriş sistemleri binlerce kişinin kullandığı aplikasyonlardır. Her yıl yeni bir özellik eklenmesi gerekiyor. Bu durumdan kaynaklı olarak sürekli yeni tasarımlar yapılması hem maddi açıdan hem de verilerin korunması açısından uygun değildir. Yazılım geliştirme çözümleri sayesinde kolaylıkla yenilenmeler yapılabilir.

Yazılım geliştirme çözümleri genelde var olanı geliştirmek olsa da bazı durumlarda sıfırdan üretmek de söz konusu olabilir. Çünkü, bazı sistemler eski olduklarından dolayı yeni özellikleri taşıyamama sorunu yaşayabilirler. Bu nedenle, yazılım geliştirme kapsamında sıfırdan bir yazılım oluşturulabilir. Sizler de kaliteli ve güvenilir yazılım geliştirme çözümlerine sahip olmak istiyorsanız Pixeltürk ile iletişime geçebilirsiniz.

Aklınızda bir proje mi var?